N06DB100K
INDUCTOR WOUND 10UH 1.7A SMD
product image
N06DB100K Picture
SeekIC No. : 003463003 Detail
N06DB100K: INDUCTOR WOUND 10UH 1.7A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N06DB100K
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 10µH Current: 1.7A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 79 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 22MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.295" L x 0.287" W x 0.126" H (7.50mm x 7.30mm x 3.20mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Type: -
Inductance: 10µH
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: 22MHz
Current: 1.7A
Packaging: Tape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR): 79 mOhm Max
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.295" L x 0.287" W x 0.126" H (7.50mm x 7.30mm x 3.20mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN06DB100K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.7A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq22MHz
DC Resistance (DCR)79.00 mOhm Max