N06DB150K
INDUCTOR WOUND 15UH 1.3A SMD
product image
N06DB150K Picture
SeekIC No. : 003463006 Detail
N06DB150K: INDUCTOR WOUND 15UH 1.3A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N06DB150K
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 15µH Current: 1.3A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 120 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 18MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.295" L x 0.287" W x 0.126" H (7.50mm x 7.30mm x 3.20mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Type: -
DC Resistance (DCR): 120 mOhm Max
Inductance: 15µH
Current: 1.3A
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: 18MHz
Packaging: Tape & Reel (TR)
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.295" L x 0.287" W x 0.126" H (7.50mm x 7.30mm x 3.20mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN06DB150K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.3A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq18MHz
DC Resistance (DCR)120.0 mOhm Max