N06DB470K
INDUCTOR WOUND 47UH .8A SMD
product image
N06DB470K Picture
SeekIC No. : 003462975 Detail
N06DB470K: INDUCTOR WOUND 47UH .8A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N06DB470K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 47µH Current: 800mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 320 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 8.8MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.295" L x 0.287" W x 0.126" H (7.50mm x 7.30mm x 3.20mm) Mounting Type: Surface Mount
Mounting Type: Surface Mount
Current: 800mA
Q @ Freq: -
Type: -
DC Resistance (DCR): 320 mOhm Max
Tolerance: ±10%
Inductance: 47µH
Manufacturer: Taiyo Yuden
Frequency - Self Resonant: 8.8MHz
Package / Case: 0.295" L x 0.287" W x 0.126" H (7.50mm x 7.30mm x 3.20mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN06DB470K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 800mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq8.8MHz
DC Resistance (DCR)320.0 mOhm Max