N06DB471K
INDUCTOR WOUND 470UH .25A SMD
product image
N06DB471K Picture
SeekIC No. : 003462976 Detail
N06DB471K: INDUCTOR WOUND 470UH .25A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N06DB471K
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 470µH Current: 250mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 3.6 Ohm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 3.4MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.295" L x 0.287" W x 0.126" H (7.50mm x 7.30mm x 3.20mm) Mounting Type: Surface Mount
Type: -
Current: 250mA
Tolerance: ±10%
DC Resistance (DCR): 3.6 Ohm Max
Inductance: 470µH
Manufacturer: Taiyo Yuden
Frequency - Self Resonant: 3.4MHz
Package / Case: 0.295" L x 0.287" W x 0.126" H (7.50mm x 7.30mm x 3.20mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN06DB471K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance470H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 250mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq3.4MHz
DC Resistance (DCR)3.600 Ohm Max