NCP03XH682J05RL
Thermistors - NTC 0201 6.8Kohms 5%
product image
NCP03XH682J05RL Picture
SeekIC No. : 00691509 Detail
NCP03XH682J05RL: Thermistors - NTC 0201 6.8Kohms 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NCP03XH682J05RL
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Resistance : 6.8 KOhms Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 0201 Current Rating : 0.38 mAmp
Dimensions : 0.3 mm W x 0.6 mm L Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT
Resistance : 6.8 KOhms
Package / Case : 0201
Dimensions : 0.3 mm W x 0.6 mm L
Current Rating : 0.38 mAmp
Parameters:
Technical/Catalog InformationNCP03XH682J05RL
VendorMurata Electronics North America
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C6.8K
B25/503380K
B25/85-
B25/100-
B0/50-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Resistance Tolerance5%
B Value Tolerance3%
Accuracy-
Power - Max100mW