NCP21WB473J03RA
Thermistors - NTC 47K OHM 5%
product image
NCP21WB473J03RA Picture
SeekIC No. : 00691460 Detail
NCP21WB473J03RA: Thermistors - NTC 47K OHM 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NCP21WB473J03RA
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Resistance : 47 KOhms Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 0805 Current Rating : 0.2 mAmp
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Resistance : 47 KOhms
Package / Case : 0805
Current Rating : 0.2 mAmp
Parameters:
Technical/Catalog InformationNCP21WB473J03RA
VendorMurata Electronics North America
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C47K
B25/504050K
B25/85-
B25/100-
B0/50-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Resistance Tolerance5%
B Value Tolerance3%
Accuracy-
Power - Max200mW