NCP21WB333J03RA
Thermistors - NTC 33K OHM 5%
product image
NCP21WB333J03RA Picture
SeekIC No. : 00691228 Detail
NCP21WB333J03RA: Thermistors - NTC 33K OHM 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NCP21WB333J03RA
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Resistance : 33 KOhms Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 0805 Current Rating : 0.24 mAmp
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Package / Case : 0805
Resistance : 33 KOhms
Current Rating : 0.24 mAmp
Parameters:
Technical/Catalog InformationNCP21WB333J03RA
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C33K
B25/504500K
B25/85-
B25/100-
B0/50-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Resistance Tolerance5%
B Value Tolerance3%
Accuracy-
Power - Max200mW