NDL1205S
DC/DC Converters 2W 9-18VIN 5V OUT
product image
NDL1205S Picture
SeekIC No. : 002732847 Detail
NDL1205S: DC/DC Converters 2W 9-18VIN 5V OUT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NDL1205S
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 2 W
Input Voltage Range : 9 V to 18 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 400 mA Package / Case Size : SIP
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Package / Case Size : SIP
Output Current (Channel 1) : 400 mA
Input Voltage (nominal) : 12 V
Output Power : 2 W
Input Voltage Range : 9 V to 18 V