NDL1209SC
DC/DC Converters 2W 12V to 9V 222mA Single Output
product image
NDL1209SC Picture
SeekIC No. : 002714881 Detail
NDL1209SC: DC/DC Converters 2W 12V to 9V 222mA Single Output
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NDL1209SC
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 2 W
Input Voltage Range : 9 V to 18 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 9 V
Output Current (Channel 1) : 222 mA Package / Case Size : SIP
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Package / Case Size : SIP
Output Voltage (Channel 1) : 9 V
Input Voltage (nominal) : 12 V
Output Power : 2 W
Output Current (Channel 1) : 222 mA
Input Voltage Range : 9 V to 18 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationNDL1209SC
VendorMurata Power Solutions Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input12VDC
Output9V
Power (Watts)2W
Number of Outputs1
1st Output9.0 VDC @ 222mA