NL453232T-120J-PF
Power Inductors 12uH
product image
NL453232T-120J-PF Picture
SeekIC No. : 001174289 Detail
NL453232T-120J-PF: Power Inductors 12uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NL453232T-120J-PF
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 12 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 225 mAmps Maximum DC Resistance : 2 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Self Resonant Frequency : 18 MHz
Q Minimum : 50 Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 3.2 mm H
Shielding : Unshielded Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Unshielded
Tolerance : 5 %
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 3.2 mm H
Q Minimum : 50
Maximum DC Resistance : 2 Ohms
Inductance : 12 uH
Self Resonant Frequency : 18 MHz