NL453232T-270J-PF
Power Inductors 27uH
product image
NL453232T-270J-PF Picture
SeekIC No. : 001174475 Detail
NL453232T-270J-PF: Power Inductors 27uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NL453232T-270J-PF
Quick Details
Inductance : 27 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 170 mAmps Maximum DC Resistance : 3.6 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Self Resonant Frequency : 12 MHz
Q Minimum : 50 Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 3.2 mm H
Shielding : Unshielded
Tolerance : 5 %
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 3.2 mm H
Inductance : 27 uH
Q Minimum : 50
Self Resonant Frequency : 12 MHz
Maximum DC Current : 170 mAmps
Maximum DC Resistance : 3.6 Ohms