NLV25T-022J-PF
RF Inductors 0.022uH 5%
product image
NLV25T-022J-PF Picture
SeekIC No. : 001209385 Detail
NLV25T-022J-PF: RF Inductors 0.022uH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NLV25T-022J-PF
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Inductance : 22 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 420 mAmps Maximum DC Resistance : 0.37 Ohms
Q Minimum : 15 Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 22 nH
Q Minimum : 15
Maximum DC Current : 420 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.37 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationNLV25T-022J-PF
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22nH
Tolerance±5%
Package / Case1008 (2520 metric)
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 420mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq15 @ 100MHz
Self Resonant Freq1.65GHz
DC Resistance (DCR)370.0 mOhm Max