NOJB107M002RWJ
Niobium Oxide Capacitors 2.5v 100uF 20% Tol.
product image
NOJB107M002RWJ Picture
SeekIC No. : 001064231 Detail
NOJB107M002RWJ: Niobium Oxide Capacitors 2.5v 100uF 20% Tol.
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NOJB107M002RWJ
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 100 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 2.5 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
ESR : 0.4 Ohms Package / Case : 1210 (3528 metric)
Height : 2.1 mm Packaging : Reel
Description
Tolerance : 20 %
Packaging : Reel
Capacitance : 100 uF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Package / Case : 1210 (3528 metric)
Height : 2.1 mm
Voltage Rating : 2.5 Volts
ESR : 0.4 Ohms