NOJB156M006SWJ
Niobium Oxide Capacitors 6.3volts 15uF 20%
product image
NOJB156M006SWJ Picture
SeekIC No. : 001064464 Detail
NOJB156M006SWJ: Niobium Oxide Capacitors 6.3volts 15uF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NOJB156M006SWJ
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 15 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 6.3 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
ESR : 2 Ohms Package / Case : 1210 (3528 metric)
Height : 2.1 mm Packaging : Reel
Description
Tolerance : 20 %
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Package / Case : 1210 (3528 metric)
Height : 2.1 mm
Voltage Rating : 6.3 Volts
Capacitance : 15 uF
ESR : 2 Ohms