NPR1LTER75J
Current Sense Resistors - SMD .75 OHM 1W 5%
product image
NPR1LTER75J Picture
SeekIC No. : 001308268 Detail
NPR1LTER75J: Current Sense Resistors - SMD .75 OHM 1W 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NPR1LTER75J
Quick Details
Resistance : 750 mOhms Power Rating : 1 Watt
Tolerance : 5 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Series : NPR Product : Metal Element Current Sensing Resistors
Operating Temperature Range : - 55 C to + 180 C Dimensions : 4.5 mm W x 7.5 mm L x 2 mm H
Power Rating : 1 Watt
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Resistance : 750 mOhms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 180 C
Series : NPR
Dimensions : 4.5 mm W x 7.5 mm L x 2 mm H