NPR1LTE5R1J
Current Sense Resistors - SMD 5.1 OHM 1W 5%
product image
NPR1LTE5R1J Picture
SeekIC No. : 001308019 Detail
NPR1LTE5R1J: Current Sense Resistors - SMD 5.1 OHM 1W 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NPR1LTE5R1J
Quick Details
Resistance : 5.1 Ohms Power Rating : 1 Watt
Tolerance : 5 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Series : NPR Product : Metal Element Current Sensing Resistors
Dimensions : 4.5 mm W x 7.5 mm L x 2 mm H
Description
Package / Case :
Operating Temperature Range :
Product : Metal Element Current Sensing Resistors
Power Rating : 1 Watt
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Series : NPR
Resistance : 5.1 Ohms