NTCLE100E3103HB0
Thermistors - NTC NTC CU 10K 3% 0.6 LEAD
product image
NTCLE100E3103HB0 Picture
SeekIC No. : 00690973 Detail
NTCLE100E3103HB0: Thermistors - NTC NTC CU 10K 3% 0.6 LEAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NTCLE100E3103HB0
Mfg:
Vishay/BC Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Resistance : 100 KOhms Tolerance : 5 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Dimensions : 3.3 mm Dia. x 24 mm L x 3 mm H Packaging : Bulk
Description
Package / Case :
Current Rating :
Termination Style : Radial
Resistance : 100 KOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Packaging : Bulk
Tolerance : 5 %
Dimensions : 3.3 mm Dia. x 24 mm L x 3 mm H