NTCLE100E3103HT1
Thermistors - NTC NTC 10Kohms 3%
product image
NTCLE100E3103HT1 Picture
SeekIC No. : 00691176 Detail
NTCLE100E3103HT1: Thermistors - NTC NTC 10Kohms 3%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NTCLE100E3103HT1
Mfg:
Vishay/BC Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Resistance : 10 KOhms Tolerance : 3 %
Termination Style : Radial Dimensions : 5 mm Dia. x 4 mm L x 4 mm H
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Resistance : 10 KOhms
Dimensions : 5 mm Dia. x 4 mm L x 4 mm H
Tolerance : 3 %