NTCLE100E3103JT2
Thermistors - NTC NTC 10Kohms 5%
product image
NTCLE100E3103JT2 Picture
SeekIC No. : 00691106 Detail
NTCLE100E3103JT2: Thermistors - NTC NTC 10Kohms 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NTCLE100E3103JT2
Mfg:
Vishay/BC Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Resistance : 10 KOhms Tolerance : 5 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Dimensions : 3 mm W x 3.3 mm L x 6 mm H Packaging : Reel
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Resistance : 10 KOhms
Tolerance : 5 %
Dimensions : 3 mm W x 3.3 mm L x 6 mm H