NX1117C15Z,115
Low Dropout (LDO) Regulators 20VIN 1.5 VOUT Fixed
product image
NX1117C15Z,115 Picture
SeekIC No. : 00508349 Detail
NX1117C15Z,115: Low Dropout (LDO) Regulators 20VIN 1.5 VOUT Fixed
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NX1117C15Z,115
Quick Details
Input Voltage MAX : 20 V Output Voltage : 1.5 V
Dropout Voltage (Max) : 1.2 V Output Current : 1 A
Load Regulation : 5 mV Output Type : Adjustable, Fixed
Mounting Style : SMD/SMT
Load Regulation : 5 mV
Dropout Voltage (Max) : 1.2 V
Package / Case : SOT-223
Output Voltage : 1.5 V
Output Current : 1 A
Output Type : Adjustable, Fixed
Input Voltage MAX : 20 V