NX1255GB-13.560000MHZ
CRYSTAL 13.560000 MHZ 12PF SMD
product image
NX1255GB-13.560000MHZ Picture
SeekIC No. : 003413160 Detail
NX1255GB-13.560000MHZ: CRYSTAL 13.560000 MHZ 12PF SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NX1255GB-13.560000MHZ
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: NX1255GB Manufacturer: NDK
Type: MHz Crystal Emitter- Base Voltage VEBO : 2.3 V
Frequency: 13.56MHz Frequency Stability: ±50ppm
Frequency Tolerance: ±50ppm Load Capacitance: 12pF
ESR (Equivalent Series Resistance): 50 Ohm Operating Mode: Fundamental
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension: 0.465" L x 0.220" W (11.80mm x 5.50mm) Height: 0.104" (2.65mm)
Description
Type: MHz Crystal
Frequency Stability: ±50ppm
Operating Mode: Fundamental
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance): 50 Ohm
Frequency: 13.56MHz
Load Capacitance: 12pF
Frequency Tolerance: ±50ppm
Package / Case: 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging: Cut Tape (CT)
Size / Dimension: 0.465" L x 0.220" W (11.80mm x 5.50mm)
Manufacturer: NDK
Series: NX1255GB
Height: 0.104" (2.65mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationNX1255GB-13.560000MHZ
VendorNDK
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency13.56MHz
Load Capacitance12pF
Package / Case11.8mm x 5.5mm
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Tolerance±50ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
TypeQuartz
Lead Free StatusLead Free Compliant by Exemption
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names NX1255GB 13 560000MHZ