NX8045GB-16.000M-STD-CSF-4
CRYSTAL 16.000 MHZ 8PF SMD
product image
NX8045GB-16.000M-STD-CSF-4 Picture
SeekIC No. : 003411623 Detail
NX8045GB-16.000M-STD-CSF-4: CRYSTAL 16.000 MHZ 8PF SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
NX8045GB-16.000M-STD-CSF-4
Quick Details
Series: NX8045GB Manufacturer: NDK
Type: MHz Crystal Frequency: 16MHz
Frequency Stability: ±30ppm Frequency Tolerance: ±20ppm
Load Capacitance: 8pF ESR (Equivalent Series Resistance): 50 Ohm
Operating Mode: Fundamental Operating Temperature: -10°C ~ 70°C
Ratings: - Package / Case : TO-204-2 (TO-3)
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 2-SMD
Size / Dimension: 0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm) Height: 0.079" (2.00mm)
Operating Mode: Fundamental
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance): 50 Ohm
Frequency: 16MHz
Frequency Tolerance: ±20ppm
Packaging: Bulk
Height: 0.079" (2.00mm)
Package / Case: 2-SMD
Frequency Stability: ±30ppm
Load Capacitance: 8pF
Size / Dimension: 0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationNX8045GB-16.000M-STD-CSF-4
VendorNDK
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency16MHz
Load Capacitance8pF
Package / Case8.0mm x 4.5mm
PackagingBulk
Frequency Tolerance±50ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 150°C