OKY-T/16-D12P-C
DC/DC Converters 12Vin 0.7525-5.5Vout 16A 80W Pos Polarity
product image
OKY-T/16-D12P-C Picture
SeekIC No. : 002740928 Detail
OKY-T/16-D12P-C: DC/DC Converters 12Vin 0.7525-5.5Vout 16A 80W Pos Polarity
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
OKY-T/16-D12P-C
Mfg:
Murata Power Solutions
Quick Details
Product : Non-Isolated / POL Output Power : 88 W
Input Voltage Range : 8.3 V to 14 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 0.7525 V to 5.5 V
Output Current (Channel 1) : 16 A
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Product : Non-Isolated / POL
Number of Outputs : 1
Input Voltage (nominal) : 12 V
Input Voltage Range : 8.3 V to 14 V
Output Power : 88 W
Output Voltage (Channel 1) : 0.7525 V to 5.5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationOKY-T/16-D12P-C
VendorMurata Power Solutions Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input8.3 ~ 14VDC
Output0.75 ~ 5.5VDC
Power (Watts)80W
Number of Outputs1
1st Output0.75 ~ 5.5 VDC @ 16A