OPA4227UA/2K5
Operational Amplifiers - Op Amps High Prec Low Noise Oper Amplifier
product image
OPA4227UA/2K5 Picture
SeekIC No. : 00295338 Detail
OPA4227UA/2K5: Operational Amplifiers - Op Amps High Prec Low Noise Oper Amplifier
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
OPA4227UA/2K5
Quick Details
Number of Channels : 4 Common Mode Rejection Ratio (Min) : 120 dB
Input Offset Voltage : 0.2 mV Input Bias Current (Max) : 10 nA
Operating Supply Voltage : 36 V Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : SOIC-14 Slew Rate : 2.3 V/us
Shutdown : No Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Reel
Description
Output Current :
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Common Mode Rejection Ratio (Min) : 120 dB
Number of Channels : 4
Input Bias Current (Max) : 10 nA
Shutdown : No
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Package / Case : SOIC-14
Operating Supply Voltage : 36 V
Input Offset Voltage : 0.2 mV
Slew Rate : 2.3 V/us
Parameters:
Technical/Catalog InformationOPA4227UA/2K5
Amplifier TypeGeneral Purpose
Number of Circuits4 - Quad
Package / Case14-SOIC (3.9mm Width), 14-SOL
Slew Rate2.3 V/s
Gain Bandwidth Product8MHz
Current - Supply3.7mA
Current - Output / Channel45mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)5 V ~ 36 V, ±2.5 V ~ 18 V
Output Type-
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias2.5nA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage - Input Offset10V