P6KE33CA-E3/73
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 33V Bidirect
product image
P6KE33CA-E3/73 Picture
SeekIC No. : 00237822 Detail
P6KE33CA-E3/73: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 33V Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
P6KE33CA-E3/73
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 45.7 V
Operating Voltage : 28.2 V Package / Case : DO-204AC
Breakdown Voltage : 31.4 V Peak Surge Current : 100 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Ammo
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Peak Surge Current : 100 A
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Packaging : Ammo
Operating Voltage : 28.2 V
Breakdown Voltage : 31.4 V
Package / Case : DO-204AC
Clamping Voltage : 45.7 V