PA035XSL
product image
PA035XSL Picture
SeekIC No. : 004453806 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PA035XSL
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
. Compatible with NTSC or PAL system
. High Resolution:224,640 Dots
. Optimum Viewing Direction: 6 o'clock
. Up/Down and Left/Right Image Reversion
Application
This technical specification applies to 3.5" color TFT-LCD panel. The 3.5" color TFT LCD panel is designed for camcorder, digital camera application and other electronic products which require high quality flat panel displays.
Specifications
Parameter Symbol MIN. MAX. Unit Remark
Supply Voltage
for Source Driver
Analog AVDD -0.3 +7.0
Digital VDD -0.3 +7.0
Supply Voltage
for Gate Driver
Positive VGH -0.3 +45 V
Negative VGL -23 +0.3 V
  VGH-VGL +15 +40 V
Analog input voltage VVideo -0.3 +7.3 V Notes:7-1