PB5000005
OSC 50MHZ 3.3V SMD
product image
PB5000005 Picture
SeekIC No. : 003415383 Detail
PB5000005: OSC 50MHZ 3.3V SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PB5000005
Quick Details
Series: SaRonix-eCera™ PB Manufacturer: Pericom
Type: XO (Standard) Frequency: 50MHz
Function: Tri-State (Output Enable) Output: PECL
Voltage - Supply: 3.3V Frequency Stability: ±50ppm
Packaging : Tray Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max): 88mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height: 0.079" (2.00mm) Package / Case: 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Description
Type: XO (Standard)
Function: Tri-State (Output Enable)
Voltage - Supply: 3.3V
Frequency Stability: ±50ppm
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Size / Dimension: 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Frequency: 50MHz
Package / Case: 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging: Bulk
Height: 0.079" (2.00mm)
Output: PECL
Manufacturer: Pericom
Current - Supply (Max): 88mA