PE-0603CD100JTT
RF Inductors SMD IND
product image
PE-0603CD100JTT Picture
SeekIC No. : 001212262 Detail
PE-0603CD100JTT: RF Inductors SMD IND
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PE-0603CD100JTT
Mfg:
Pulse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 10 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 700 mAmps Maximum DC Resistance : 0.13 Ohms
Self Resonant Frequency : 4800 MHz Q Minimum : 30
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0603 (1608 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Inductance : 10 nH
Q Minimum : 30
Maximum DC Current : 700 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.13 Ohms
Self Resonant Frequency : 4800 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationPE-0603CD100JTT
VendorPulse (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10nH
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
TypeCeramic
Current 700mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq30 @ 250MHz
Self Resonant Freq4.8GHz
DC Resistance (DCR)130.0 mOhm Max