PH300F110-12
DC/DC Converters 300W 12V 25A
product image
PH300F110-12 Picture
SeekIC No. : 002716753 Detail
PH300F110-12: DC/DC Converters 300W 12V 25A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PH300F110-12
Mfg:
TDK-Lambda
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Output Power : 300 W Input Voltage Range : 88 V to 185 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 25 A
Description
Input Voltage (nominal) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Product :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Power : 300 W
Input Voltage Range : 88 V to 185 V