PH300F110-15
DC/DC Converters 300W 15V 20A
product image
PH300F110-15 Picture
SeekIC No. : 002736702 Detail
PH300F110-15: DC/DC Converters 300W 15V 20A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PH300F110-15
Mfg:
TDK-Lambda
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Output Power : 300 W Input Voltage Range : 88 V to 185 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Output Current (Channel 1) : 20 A
Description
Input Voltage (nominal) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Product :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Output Power : 300 W
Input Voltage Range : 88 V to 185 V