PH50S110-12
DC/DC Converters 50W 12V 4.2A
product image
PH50S110-12 Picture
SeekIC No. : 002716723 Detail
PH50S110-12: DC/DC Converters 50W 12V 4.2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PH50S110-12
Mfg:
TDK-Lambda
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Output Power : 50 W Input Voltage Range : 88 V to 185 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 4.2 A
Description
Input Voltage (nominal) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Product :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Power : 50 W
Input Voltage Range : 88 V to 185 V