PHT2010E10R0DGT
Thin Film Resistors - SMD 100mWatt 10ohms 0.5% 30ppm
product image
PHT2010E10R0DGT Picture
SeekIC No. : 001416407 Detail
PHT2010E10R0DGT: Thin Film Resistors - SMD 100mWatt 10ohms 0.5% 30ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PHT2010E10R0DGT
Mfg:
Vishay/Sfernice
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Resistance : 10 Ohms Tolerance : 0.5 %
Temperature Coefficient : 30 PPM / C Package / Case : 2010 (5025 metric)
Power Rating : 100 mWatts Series : PHT
Voltage Rating : 300 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 215 C
Termination Style : SMD/SMT Dimensions : 2.54 mm W x 5.08 mm L x 0.5 mm H
Packaging : Reel
Description
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Power Rating : 100 mWatts
Voltage Rating : 300 Volts
Tolerance : 0.5 %
Resistance : 10 Ohms
Series : PHT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 215 C
Package / Case : 2010 (5025 metric)
Dimensions : 2.54 mm W x 5.08 mm L x 0.5 mm H