PHT2010E10R0DGT200
RES 10 OHM 100MW 0.5% 2010
product image
PHT2010E10R0DGT200 Picture
SeekIC No. : 003876035 Detail
PHT2010E10R0DGT200: RES 10 OHM 100MW 0.5% 2010
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PHT2010E10R0DGT200
Quick Details
Series: PHT Manufacturer: Vishay Sfernice
Processor Series : MPC5602D Resistance (Ohms): 10
Power (Watts): 0.1W, 1/10W Composition: Thin Film
Features: - Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Tolerance: ±0.5% Package / Case: 2010 (5125 Metric)
Size / Dimension: 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) Height: 0.025" (0.63mm)
Number of Terminations: 2
Description
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Features: -
Number of Terminations: 2
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Resistance (Ohms): 10
Composition: Thin Film
Tolerance: ±0.5%
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Package / Case: 2010 (5125 Metric)
Size / Dimension: 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Manufacturer: Vishay Sfernice
Series: PHT
Height: 0.025" (0.63mm)