PIC18F45K22-I/MV
8-bit Microcontrollers (MCU) 32KB 1536b RAM 8bit familynanoWatt XLP
product image
PIC18F45K22-I/MV Picture
SeekIC No. : 00365508 Detail
PIC18F45K22-I/MV: 8-bit Microcontrollers (MCU) 32KB 1536b RAM 8bit familynanoWatt XLP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PIC18F45K22-I/MV
Core : PIC18 Processor Series : PIC18
Data Bus Width : 8 bit Maximum Clock Frequency : 16 MHz
Program Memory Size : 32 KB Data RAM Size : 1.5 KB
On-Chip ADC : Yes Operating Supply Voltage : 1.8 V to 5.5 V
Package / Case : UQFN EP Mounting Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Processor Series : PIC18
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 5.5 V
Core : PIC18
Program Memory Size : 32 KB
Data RAM Size : 1.5 KB
Package / Case : UQFN EP
Maximum Clock Frequency : 16 MHz