PIC18LF45K22-I/PT
8-bit Microcontrollers (MCU) 32KB Flash 1536B RAM 8B nanoWatt
product image
PIC18LF45K22-I/PT Picture
SeekIC No. : 00363395 Detail
PIC18LF45K22-I/PT: 8-bit Microcontrollers (MCU) 32KB Flash 1536B RAM 8B nanoWatt
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PIC18LF45K22-I/PT
Core : PIC18 Processor Series : PIC18
Data Bus Width : 8 bit Maximum Clock Frequency : 16 MHz
Program Memory Size : 32 KB Data RAM Size : 1.5 KB
On-Chip ADC : Yes Operating Supply Voltage : 1.8 V to 3.6 V
Package / Case : TQFP-44 Mounting Style : SMD/SMT
On-Chip ADC : Yes
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 3.6 V
Mounting Style : SMD/SMT
Processor Series : PIC18
Core : PIC18
Program Memory Size : 32 KB
Data RAM Size : 1.5 KB
Package / Case : TQFP-44
Maximum Clock Frequency : 16 MHz