PM150RLA120
MOD IPM L-SER 7PAC 1200V 150A
product image
PM150RLA120 Picture
SeekIC No. : 004131995 Detail
PM150RLA120: MOD IPM L-SER 7PAC 1200V 150A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PM150RLA120
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: Intellimod™ Manufacturer: Powerex Inc
Operating Supply Voltage : 1.33 V to 1.47 V Type: IGBT
Configuration: 3 Phase Inverter Current: 150A
Voltage: 1200V Voltage - Isolation: 2500VDC
Type: IGBT
Voltage - Isolation: 2500VDC
Voltage: 1200V
Package / Case: Module
Configuration: 3 Phase Inverter
Current: 150A