PM25RLA120
MOD IPM L-SER 7PAC 1200V 25A
product image
PM25RLA120 Picture
SeekIC No. : 004131869 Detail
PM25RLA120: MOD IPM L-SER 7PAC 1200V 25A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PM25RLA120
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: Intellimod™ Manufacturer: Powerex Inc
Operating Supply Voltage : 1.33 V to 1.47 V Type: IGBT
Configuration: 3 Phase Inverter Current: 25A
Voltage: 1200V Voltage - Isolation: 2500VDC
Type: IGBT
Voltage - Isolation: 2500VDC
Voltage: 1200V
Package / Case: Module
Configuration: 3 Phase Inverter
Current: 25A
Parameters:
Technical/Catalog InformationPM25RLA120
Type3 Phase
Voltage - Supply13.5 V ~ 16.5 V
On-State Resistance-
Current - Output / Channel25A
Current - Peak Output50A
Number of Outputs3
Operating Temperature-20°C ~ 150°C