PM600-02-B
INDUCTOR/XFRMR 89.6UH 6 CONFIG
product image
PM600-02-B Picture
SeekIC No. : 003453229 Detail
PM600-02-B: INDUCTOR/XFRMR 89.6UH 6 CONFIG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PM600-02-B
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: PM600 Manufacturer: Bourns Inc.
Inductance Per Coil: 89.6µH Number of Coils: 6
Slew Rate : 60 V/us Current: 710mA
Tolerance: ±30% Inductance - Connected In Series: 3.226mH
Inductance - Connected In Parallel: 89.6µH DC Resistance (DCR): 137 mOhm Max
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.500" L x 0.480" W (12.70mm x 12.20mm)
Height: 0.244" (6.20mm)
Description
Manufacturer: Bourns Inc.
Mounting Type: Surface Mount
Height: 0.244" (6.20mm)
Tolerance: ±30%
Number of Coils: 6
Packaging: Bulk
Inductance Per Coil: 89.6µH
Inductance - Connected In Parallel: 89.6µH
Current: 710mA
Series: PM600
Size / Dimension: 0.500" L x 0.480" W (12.70mm x 12.20mm)
Inductance - Connected In Series: 3.226mH
DC Resistance (DCR): 137 mOhm Max