MODULATOR VECT/MIXR DC P-TSSOP24
PMB2201R-V12TR: MODULATOR VECT/MIXR DC P-TSSOP24
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Series: | - | Manufacturer: | Infineon Technologies |
| Processor Series : | STM32F102x | Function: | Vector Modulator, Mixer |
| LO Frequency: | 800MHz ~ 1.5GHz | RF Frequency: | 800MHz ~ 1.5GHz |
| P1dB: | -7dBm | Noise Floor: | -140dBm/Hz |
| Output Power: | -9dBm | Current - Supply: | 21mA |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 4.5 V | Test Frequency: | - |
| Package / Case: | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Technical/Catalog Information | PMB2201R-V12TR |
| Vendor | Infineon Technologies |
| Category | RF and RFID |
| Test Frequency | - |
| Function | Mixer, Modulator |
| P1db | -7dBm |
| Current - Supply | 21mA |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 4.5 V |
| RF Frequency | 800MHz ~ 1.5GHz |
| LO Frequency | 800MHz ~ 1.5GHz |
| Package / Case | 24-TSSOP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Drawing Number | * |
| Output Power | -9dBm |
| Noise Floor | -140dBm/Hz |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | PMB2201R V12TR PMB2201RV12TR PMB2201RV12TRINTR ND PMB2201RV12TRINTRND PMB2201RV12TRINTR |