PQ015ENA1ZZH
Low Dropout (LDO) Regulators LDO 1.5V 1A Sleeve
product image
PQ015ENA1ZZH Picture
SeekIC No. : 00523204 Detail
PQ015ENA1ZZH: Low Dropout (LDO) Regulators LDO 1.5V 1A Sleeve
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PQ015ENA1ZZH
Quick Details
Output Voltage : 1.5 V Output Current : 1 A
Number of Outputs : 1 Output Type : Fixed
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : SC-63
Description
Input Voltage MAX :
Dropout Voltage (Max) :
Load Regulation :
Maximum Operating Temperature :
Number of Outputs : 1
Mounting Style : SMD/SMT
Output Type : Fixed
Output Voltage : 1.5 V
Output Current : 1 A
Package / Case : SC-63
Parameters:
Technical/Catalog InformationPQ015ENA1ZZH
Regulator TypeSingle Output
Package / CaseSC-63
PackagingTube
Regulator TopologyPositive Fixed
Current - Output1A
Voltage - Output1.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage - Input2.35 ~ 10 V