PR80960VH100
IC MPU I960VH 3V 100MHZ 324-BGA
product image
PR80960VH100 Picture
SeekIC No. : 003514497 Detail
PR80960VH100: IC MPU I960VH 3V 100MHZ 324-BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PR80960VH100
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Intel
Logic Family : 4030B Processor Type: i960
Features: VH suffix, 32-Bit, 16K Cache Speed: 100MHz
Voltage: 3V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 324-BGA Supplier Device Package: 324-BGA
Description
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Series: -
Manufacturer: Intel
Processor Type: i960
Speed: 100MHz
Voltage: 3V