PTF01-151A-103B1
Slide Potentiometers 15MM LEVER 10KOHMS 100MM TRVL SNG
product image
PTF01-151A-103B1 Picture
SeekIC No. : 001261196 Detail
PTF01-151A-103B1: Slide Potentiometers 15MM LEVER 10KOHMS 100MM TRVL SNG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PTF01-151A-103B1
Mfg:
Bourns
Quick Details
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt) Resistance : 10 KOhms
Tolerance : 20 % Termination Style : Pin
Taper : Linear
Description
Voltage Rating :
Travel :
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt)
Resistance : 10 KOhms
Tolerance : 20 %