PTF01-151A-103B2
Slide Potentiometers 10Kohms Travel=100mm
product image
PTF01-151A-103B2 Picture
SeekIC No. : 001260854 Detail
PTF01-151A-103B2: Slide Potentiometers 10Kohms Travel=100mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
PTF01-151A-103B2
Quick Details
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt) Resistance : 10 KOhms
Tolerance : 20 % Termination Style : Pin
Power Rating : 500 mWatts (1/2 Watt)
Resistance : 10 KOhms
Tolerance : 20 %