Q-150K-1/16-01-QB48IN-25
Heat Shrink Tubing & Sleeves 1/16 48IN 25PC BAG BLACK
product image
Q-150K-1/16-01-QB48IN-25 Picture
SeekIC No. : 002474382 Detail
Q-150K-1/16-01-QB48IN-25: Heat Shrink Tubing & Sleeves 1/16 48IN 25PC BAG BLACK
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
Q-150K-1/16-01-QB48IN-25
Mfg:
Qualtek
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inside Diameter : 1.6 mm Shrink Ratio : 2:1
Minimum Shrink Temperature : + 135 C Length : 4 ft
Series : Q-150K Material : Polyolefin
Color : Black, Clear
Description
Recovered Diameter :
Type :
Shrink Ratio : 2:1
Material : Polyolefin
Length : 4 ft
Minimum Shrink Temperature : + 135 C
Inside Diameter : 1.6 mm
Series : Q-150K
Color : Black, Clear
Parameters:
Technical/Catalog InformationQ-150K-1/16-01-QB48IN-25
VendorQualtek
CategoryCable, Wire - Management
ColorBlack
FeaturesFlame Retardant
Inner Diameter - Recovered0.031" (0.8mm)
Inner Diameter - Supplied0.063" (1.6mm)
Length4.0' (1.22m)
MaterialPolyvinylidene Fluoride
Quantity1
Recovered Wall Thickness0.010" (0.26mm)