Q-PTFE-12AWG-02-QB48IN-25
Heat Shrink Tubing & Sleeves 12 AWG TEFLON
product image
Q-PTFE-12AWG-02-QB48IN-25 Picture
SeekIC No. : 002475831 Detail
Q-PTFE-12AWG-02-QB48IN-25: Heat Shrink Tubing & Sleeves 12 AWG TEFLON
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
Q-PTFE-12AWG-02-QB48IN-25
Mfg:
Qualtek
  • Qty
  • 0~10
Description
Inside Diameter :
Shrink Ratio :
Minimum Shrink Temperature :
Recovered Diameter :
Length :
Series :
Type :
Material :
Color :
Parameters:
Technical/Catalog InformationQ-PTFE-12AWG-02-QB48IN-25
VendorQualtek
CategoryCable, Wire - Management
ColorClear
FeaturesFlame Retardant
Inner Diameter - Recovered0.089" (2.26mm)
Inner Diameter - Supplied0.150" (3.8mm)
Length4.0' (1.22m)
MaterialPolytetrafluoroethylene
Quantity25
Recovered Wall Thickness0.012" (0.30mm)