Q48S08120-PS00
DC/DC Converters
product image
Q48S08120-PS00 Picture
SeekIC No. : 002730029 Detail
Q48S08120-PS00: DC/DC Converters
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
Q48S08120-PS00
Mfg:
Power-One
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Input Voltage (nominal) : 48 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 V Output Current (Channel 1) : 8 A
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case Size : Quarter Brick
Description
Output Power :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Package / Case Size : Quarter Brick
Mounting Style : SMD/SMT
Output Current (Channel 1) : 8 A