Q5-3X-1/4-01-QB48IN-25
Heat Shrink Tubing & Sleeves 1/4 48IN 25PC BAG BLACK
product image
Q5-3X-1/4-01-QB48IN-25 Picture
SeekIC No. : 002474561 Detail
Q5-3X-1/4-01-QB48IN-25: Heat Shrink Tubing & Sleeves 1/4 48IN 25PC BAG BLACK
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
Q5-3X-1/4-01-QB48IN-25
Mfg:
Qualtek
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inside Diameter : 0.25 in Shrink Ratio : 3:1
Minimum Shrink Temperature : + 100 C Length : 4 ft
Series : Q5-3X Type : Heat Shrinkable Dual Wall Tubing
Material : Polyolefin Color : Black
Description
Recovered Diameter :
Minimum Shrink Temperature : + 100 C
Material : Polyolefin
Color : Black
Length : 4 ft
Inside Diameter : 0.25 in
Shrink Ratio : 3:1
Series : Q5-3X
Type : Heat Shrinkable Dual Wall Tubing
Parameters:
Technical/Catalog InformationQ5-3X-1/4-01-QB48IN-25
VendorQualtek
CategoryCables, Wires - Management
ColorBlack
FeaturesAdhesive Lined, Self Extinguishing
Inner Diameter - Recovered0.080" (2.0mm)
Inner Diameter - Supplied0.240" (6.0mm)
Length4.0' (1.22m)
MaterialPolyolefin
Quantity1
Recovered Wall Thickness0.039" (1.00mm)