QAM-TX1-433
TRANSMITTER MOD AM 433MHZ 5V
product image
QAM-TX1-433 Picture
SeekIC No. : 004128167 Detail
QAM-TX1-433: TRANSMITTER MOD AM 433MHZ 5V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QAM-TX1-433
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: - Manufacturer: RF Solutions
Frequency: 433.92MHz Applications: -
Modulation or Protocol: AM, ASK, OOK Data Rate - Maximum: -
Data RAM Size : 48 KB Power - Output: -
Current - Transmitting: 22mA Data Interface: PCB, Through Hole
Antenna Connector: Through Hole Memory Size: -
Features: - Voltage - Supply: 1.5 V ~ 5 V
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C Package / Case: Module
Description
Series: -
Memory Size: -
Features: -
Manufacturer: RF Solutions
Frequency: 433.92MHz
Applications: -
Modulation or Protocol: AM, ASK, OOK
Data Rate - Maximum: -
Power - Output: -
Current - Transmitting: 22mA
Data Interface: PCB, Through Hole
Antenna Connector: Through Hole
Voltage - Supply: 1.5 V ~ 5 V
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Package / Case: Module
Packaging: Bulk
Parameters:
Technical/Catalog InformationQAM-TX1-433
VendorRF Solutions
CategoryRF and RFID
Features-
Package / CaseModule
PackagingBag
Applications-
Data Rate - Maximum3kbps
Frequency433.92MHz
Current - Transmitting22mA
Power - Output-
Voltage - Supply1.5 V ~ 5 V