QAM-RX2-433
RECEIVER REGEN AM SUPER 433MHZ
product image
QAM-RX2-433 Picture
SeekIC No. : 004126988 Detail
QAM-RX2-433: RECEIVER REGEN AM SUPER 433MHZ
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QAM-RX2-433
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: - Manufacturer: RF Solutions
Frequency: AM Sensitivity: -105dBm
Data Rate - Maximum: - Modulation or Protocol: ASK
Applications: - On-Chip ADC : Yes
Current - Receiving: 4.5mA Data Interface: PCB, Through Hole
Memory Size: - Antenna Connector: Through Hole
Features: - Voltage - Supply: 5V
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C Package / Case: 17-SIP Module (8 Leads)
Supplier Device Package: -
Description
Series: -
Memory Size: -
Features: -
Data Rate - Maximum: -
Applications: -
Data Interface: PCB, Through Hole
Antenna Connector: Through Hole
Manufacturer: RF Solutions
Frequency: AM
Sensitivity: -105dBm
Modulation or Protocol: ASK
Current - Receiving: 4.5mA
Voltage - Supply: 5V
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C
Package / Case: 17-SIP Module (8 Leads)
Supplier Device Package: -
Packaging: Bulk
Parameters:
Technical/Catalog InformationQAM-RX2-433
VendorRF Solutions
CategoryRF and RFID
Applications-
Current - Receiving4.5mA
Features-
Data Rate - Maximum3kbps
PackagingBag
Sensitivity-105dBm
Modulation or ProtocolASK
Voltage - Supply5V