QCA200AA100
Application· Motor Control􀊢VVVF􀊣, AC/DC Servo, UPS,· Switching Power Supply, Ultrasonic ApplicationSpecifications Symbol Item Conditions Ratings Unit QCA200AA100 VCBO Collector-Base Voltage Emitter open 1000 V VCEX Collector-Emitter Voltage VBE=-2V 10...
product image
QCA200AA100 Picture
SeekIC No. : 004467920 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QCA200AA100
Symbol Item Conditions Ratings Unit
QCA200AA100
VCBO Collector-Base Voltage Emitter open 1000 V
VCEX Collector-Emitter Voltage VBE=-2V 1000 V
VCE(SUS) Collector-Emitter Sustaning Voltage IC=40A,IB2=-5A 1000
VEBO Emitter-Base Voltage Collector open 10 V
IC Collector Current 200 A
-IC Reverse Collector Current 200 A
IB Base Current TC=25 10 A
PT Total power dissipation 1560 W
Tj Junction Temperature -40 to 150
Tstg Storage Temperature A.C.1minute -40 to 125
VISO Isolation Voltage 2500 V